לעמוד הבית

הסבר כללי על GNM

 .

הרפואה הקונבנציולית מלווה אותנו מרגע היוולדנו ועד שעתנו האחרונה והיא חלק בלתי נפרד מחיי היום-יום שלנו.
מוכרחים להוהדות על האמת - לנ"ל היו הישגים לא מבוטלים בשנים האחרונות, בייחוד בתחום רפואת החירום, הן מבחינת פרוצדורות רפואיות והן מבחינת טכניקות ומיכשור רפואי מתקדם.

.
הבעיה שלי עם הרפואה הזו היא בתחום הרפואה הפנימית, וליתר דיוק בתחום המחלות הכרוניות - החל מאלרגיה וכלה בסוגי הסרטן השונים - לדעתי הבעיה נובעת מהדגש המוגזם על המלחמה במחלות על חשבון מציאת הסיבה להופעתן  והתמקדות בתהליכי התקדמות המחלה על חשבון הבנת הסיבה שלשמה המחלה הופיעה.

.
הרפואה הקונבנציונלית התפתחה במערב רבדים, רבדים, מימי קדם, מרופאי האליל והידעניות וכלה במוסדות הרפואה המפוארים שאת שיאם אנחנו רואים היום במכוני המחקר הרפואי,בבתי החולים משוכללים, במרפאות מאובזות, בקופות החולים, בפרקטיקה הפרטית של רופאים, בחברות הצרופות הענקיות ובכלל ב"מצב רוח הרפואי" של הדור.

.
יחד עם זאת, הרפואה הקונבנציונלית נשענת על כמה תיאוריות שלא נבדקו זה זמן רב ומובילות את הרפואה, בעיקר הפנימית, למבוי סתום - הדוגמה המייצגת ביותר היא הטיפולים נגד מחלת הסרטן הכוללים ניתוחים, כימותרפיה+ תרופות נוספות והקרנות - שיטת הטיפול הזו "משתכללת" בכיוון אחד בלבד - כימותרפיה יותר קטלנית, תרופות יותר חזקות והקרנות יותר ממוקדות, מבלי לתת את הדעת לכך שההתייחסות לסרטן עלולה להיות שגויה מלכתחילה !

.
ממציא הרפואה החדשה, דר' גירד האמר, מציע הסתכלות חדשה על סרטן בפרט ועל כל ה"מחלות" בכלל - הוא טוען, ויש לו אלפי מקרים בקליניקה המאוששים זאת, שכל "מחלה" נגרמת מטראומה או קונפליקט חזקים וה"מחלות" הם כלי העבודה של האורגניזם שלנו לתקן את נזקי הטראומה ולהשיב לגוף את בריאותו, מעין תוכנית מגירה של המוח לכל מקרה הספציפי .
לתהליך התיקון הזה שני שלבים :

.
א. השלב האקטיבי של התמודדות עם הטראומה - שלב זה נמצא בשליטת המערכת הסימפטטית ומאופיינת   בפעילות יתר, גוף קר, שינה טרופה, חוסר תיאבון ובקיצור - "כל המנועים קדימה" לפתרון הבעיה.
ב. שלב הריפוי, בו הגוף משלים את המאמץ של השלב הקודם ובסיומו האיבר הפגוע חזק מבתחילה, מעין "פירוק פיגומים" לאחר השלמת עבודות הבנייה/תיקון - שלב זה נמצא בשליטת המערכת הפרה-סימפטטית ומאופיינת בלאות, גוף חם, שינה עמוקה, תיאבון בריא - בקיצור השבת כוחות הגוף למצבם הקודם.

.
בשני השלבים הנקראים בפי דר' האמר SBS או תוכנית ביולוגית מיוחדת יש תסמינים שאוגדו ע"י חוקרים מלומדים לשמות של מחלות שנישאות בפי כל עד כדי הפיכתם לתורה מסיני ; דוגמאות אחדות : סרטן ריאות, סרטן ערמונית, סרטן שחלות, סרטן לבלב, , מחלת האשימוטו, מהחת קרוהן, מחת בזדוף, מחלת גרייב, אנגינה פקטוריס, קולייטיס ועוד.

.
תפישתו של דר האמר גורסת שהפעלת ה"תותחים הכבדים" של הרפואה נגד "מחלות" אלה מעטה או אוצרת את הריפוי והופכת את המחלה לכרונית, מה שמשחק לידי תעשיית התרופות שתפקידה למכור את התרופות האלה עד יומו האחרון של החולה.

.
אבל גם לפי הרפואה החדשה לא הכל וורוד - אליבא דה דר האמר, תהליך הריפוי יכול להיות מופרע/מופסק ע"י "טריגרים" שמחזירים את ה"מחלה" לשלב האקטיבי ולכן גורמים לריפוי להיות "תלוי", כלומר להכנס ל"לופ" אינסופי שלא ירשה למחלה להסתיים - "טריגרים" אלה הם גורמים הפועלים על תת-ההכרה שלנו ומבצעים את הסלטה לאחור היות והם היו חלק מה"נוף" של הטראומה המקורית - לדוגמה - קיבלתי מכה חזקה בראש בזמן שהיתה סופת ברקים בחוץ - סופת הברקים עלולה להיות "טריגר" לטראומה זו.

.
תפקידו של המטפל ברפואה החדשה היא לגלות את הטראומה שגרמה ל"מחלה"ואת ה"טריגרים" שהופכים אותה לכרונית, לנטרל אותם ולהחזיר בכך את החולה לבריאות טובה.

.
ודבר נוסף - כשנותנים לתהליך ההבראה להסתיים באופן נורמלי, ישנו באמצעיתו, משבר ריפוי שמזכיר את השלב האקטיבי אבל יכול להיות חזק וחמור הרבה יותר ממנו - ע"מ למנוע תופעה מעין זו, כל הטיפול מלווה בדיקור סיני או הומיאופתיה קלאסית.