לעמוד הבית

פסוריאזיס - מכה שלא כתובה בתורה ?!

ממש לא - הפסוריאזיס נזכר חדשות לבקרים בתנ"ך רק בשמו המקראי - ספחת !!

.

כמו הספחת המקראית, כן הפסוריאזיס המודרני (המקור יווני - PSORA = גירוד SIS = מצב - ויחד מצב גירודי) היא מחלת עור כרונית המאופיינת ע"י עור יובש ואדמומית על חלקים מסוימים של העור מכוסים בקשקשת לבנה , או מופעים עוקבים של אדמומיות וקשקשת.

.

לרפואה המוסדית יש הסברים לרוב להופעת המחלה - מגנטיקה לקויה, דרך רגישות למאכלים מסוימים וכלה ב בבעיות מחזור דם ולחץ נפשי - למותר להגיד שאף הסבר לא מוביל לפתרון הבעיה .

.

בהיותי חסיד נלהב של ה GNM (רפואה גרמנית חדשה) אני מקבל את ההסבר של דר' גירד האמר, ממציא השיטה, למחלה - ע"מ להבין אותה נבחן תחילה מחלות עור "פשוטות" יותר כגון דרמטיטיס, הרפס, אקזמה, אסטמה של העור ועוד.

.

לפי ה-GNM כל מחלות העור החיצוני (האפידרמיס) נוצרות מטראומה מסוג פרידה, כולל גם חשש מפרידה - מילד,מהורה, משותף, מבן/בת זוג - אצל ילדים קטנים אפשר להוסיף גורמים כמו לידת אח/אחות חדשים, יציאה לעבודה של האם, התרחקות פתאומית מסבא/סבתא, שינוי תכוף של גן/בית בפר וכו'.

.

כל פרידה מסוג זה מעוררת בגוף תוכנית ביולוגית דו-שלבית :

.

- בשלב הראשון (השלב הפעיל) האורגניזם עוזר לנו להתמודד עם הטראומה ע:י הרס תאים בעור והפיכתו לפחות רגיש (העור הוא אמצעי תקשורת לאהובים עלינו) - הביטוי  החיצוני של אבדן התאים הוא עור מחוספס, גס ולפעמים קשקשי - תהליך זה מלווה בחוסר שינה, מתח, חוסר תיאבון, לוסר מנוח ועוד.

.

- בשלב השני (שלב הריפוי) הגוף מצמיח מחדש את התאים שנהרסו - שלב זה מתאפיינים בסימפטומים אקוטיים בעור כגון אקזמה, דרמטיטיס, הרפס, רוזצ'יה ופורונקלים -   תופעות אלה חיוביות היות ומרמזות על כך שהגוף נמצא בדרך לריפוי.

.

הצרה היא שתכנית ביולוגית נפלאה זו מופרעת ע"י גורמים סביבתיים הקרויים "טריגרים" המחזירים את הגוף לשלב הפעיל של המחלה וחוזר חלילה - תופעה זו הופכת   את המחלה לכרונית וכאן נכנס המטפל לתמונה תפקידו לזהות את הטראומה, לגלות את הטריגר וע"י כך לאפשר לריפוי להסתיים.

.

בפסוריאזיס המצב מסתבך עוד יותר - המצב הפסורייתי הוא קונסטלציה (שילוב) של שתי טראומות פרידה שבד"כ אחת נמצאת בשלב הפעיל ואחת בשלב הריפוי, כ"א עם ה"טריגרים" שלה, ועד שלא נזהה את הטראומות ואת הטריגרים, לא יעזרו כל הכלים המוכרים - משחות, ים המלח, פוטותרפיה, טיפות וכו' - התסמינים יעלמו אולי זמנית, אך בדרך כלל ישובו ביתר שאת בסיבוב הבא.

.

המסקנה - GNM מציע את הפתרון האפשרי היחידי - זה לא קל, זה לא קצר אבל זה אפשרי.