לעמוד הבית

קשקשים

.

יוני 2010
"החורף הראשון מזה 25 שנה ללא קשקשים!"
מאז כיתה ז' אני סובל מקשקשים, לפעמים בצורה חריפה למדי. אני עדיין נושא עמי את הזיכרון של הכיתה, כאשר שמתי לב לראשונה בקשקשים שנשרו. לעתים אין לי קשקשים כלל במשך חודשים, אך בזמנים אחרים זה היה קיצוני. במשך השנים שעברו נלחמתי בקשקשים שלי בעזרת כל הסוגים האפשריים ולא אפשריים של תרופות – אך ללא הועיל.
לפני כ-3 שנים, בסמינר של ה-GNM (הרפואה החדשה), שאלתי את מר הלמוט פילאר (מאוסטריה) לגבי הקונפליקט שלי. הוא הסביר שסבלתי מקונפליקט של פרידה ושאני מחזיק עדיין משהו אשר מהווה טריגר שגורם לבעיה להישאר במצב של "ריפוי תלוי" (הערה: קשקשים מופיעים בקונפליקטים של פרידה בשלב האקטיבי של הקונפליקט).
בשנים שלאחר מכן, בלי קשר עד כמה התאמצתי לחקור את עברי, לא עלה בדעתי שום קונפליקט אשר יכול היה להיות לו קשר כלשהו לפרידה.
אולם לפני מספר שבועות הייתה לי התגלות בשירותים ופתאום ידעתי מה היה הקונפליקט! באותו זמן שמתי לב לתדהמתי שבעצם כבר אין לי קשקשים מאז הסתיו האחרון.
התרחיש היה כלהלן:
במשך כל שנותיי בביה"ס הייתי מאוהב בצורה איומה באלכסנדרה, הנערה הכי יפה בביה"ס, אך מעולם לא העזתי לספר לה על כך. בכיתה ז' כתבתי לה סוף-סוף מכתב. לא רק שהיא התעלמה ממני, אלא היא הגיבה בצורה כזאת שהבהירה לי בצורה חדה וברורה שלא אעיז להתקרב אליה שוב.
חוויה זו הייתה כה טראומטית בשבילי, שאני יכול אפילו היום, לזכור כל שנייה ממנה וכל אחת ממחשבותיי. בדיוק מאותו הזמן יש לי את הקשקשים.
לאחר סיום ביה"ס לא התראינו אף פעם, אך בכל פעם שיצא לי לפגוש מישהו ממכרי מאותם ימים בביה"ס, אחת משאלותיי הראשונות הייתה "מה קורה עם אלכסנדרה?". כן, הייתי אפילו מרשה לעצמי להתמכר לזיכרונות על ה"אהבה הגדולה" של ימי ביה"ס, בכל פעם שראיתי במגזין כלשהו אישה שנראתה כפי שאלכסנדרה הייתה אמורה להראות בימים אלה.
בספטמבר האחרון, מצאתי בתיבת הדואר שלי מכתב מאלכסנדרה – הזמנה לכנס מחזור! במשך כל הזמן מאותו יום עד המפגש חשבתי רק על אלכסנדרה, ונחשו מה – הקשקשים הופיעו בגדול.
כשהגיע יום המפגש ונכנסתי למסעדה, לא יכולתי בתחילה לזהות אותה. מה שלא לקחתי בחשבון היה שגם היא כבר בת 38 – שהיא השמינה מאד, היו לה שיניים תותבות (שנעשו בצורה גרועה), והפכה להיות אישה אשר לעולם, אפילו במשך מיליון שנה, לא אוכל להחשיבה כ"אטרקטיבית".

.
מאז אותו יום נשבר הקסם, ה"טריגרים" נמחקו, ועברתי את החורף הראשון שלי מזה 25 שנה ללא קשקשים.
מה שאני מוצא כראוי לציון במיוחד בכל זה, היא העובדה שלמרות שבמשך 3 שנים ניסיתי בצורה מודעת למצוא "קונפליקט פרידה" בעברי, לא הצלחתי למצוא זאת קודם לכן, על אף שזה היה כה בולט לעין.