לעמוד הבית

second opinion

הידע הרפואי הוא בגבול דיוק המכשירים שלו...

.

זאת אינה דיעה קנטרנית נגד הרפואה הקונבנציונלית ולא ניסיון לנגח אותה - זו פשוט האמת.

.

במהלך התפתחות הרפואה נוצרו אינסוף מכשירים ובדיקות "מתוחכמות" ש,אגב, באו להחליף את האינטואיציה הבריאה של "רופא הכפר" - יש לזכור שהמכשירים נוצרו בעיקר (האמת, לא רק) בגלל בצע כסף ובנסיון ליצור מכשיר שניתן למכור אותו הרבה וביוקר ושאפשר "להפיל" עליו כשלונות (על אף שאתה אומר שאתה מרגיש רע, בדיקות הדם שלך לא מראות כלום, אז לך הביתה, תיקח אקמול ואל תטריד אותנו בשטויות - יש לנו חולים אמיתיים לטפל בהם...).

.

המקרה שעורר אותי לכתוב שורות אלה קרה לפני כמה זמן באוסטרליה - זוג צעיר חיכה ללידת תאומים לא זהים (בן ובת), כאשר בשבוע ה-37 המכשירים הראו שלזכר בין שניהם לא היה דופק והוא הוכרז כמת, הרופאים הוציאו אותו בניתוח קיסרי, בישרו לאם את הבשורה המרה והניחו את הוולד "המת" על האמא ע"מ שתוכל להפרד ממנו - האם לא וויתרה עליו, במשך שעתיים החזיקה אותו קרוב אליה, ליטפה אותו ולחשה לו דברי אהבה, ובתום השעתיים התינוק הראה סימני חיים שפורשו ע"י הרופאים כרפלקסים שיש לנפטרים - אחרי עוד זמן קצר הוא פקח עיניים והחל לעשות תנועות יניקה (אגב, כיום הוא בן 5 חודשים, תינוק בריא ושמח).

.

מה היה לנו כאן ? נס ? אינני מאמין בניסים וגם ההורים לא האמינו - מה שבאמת קרה הוא שהמכשירים שבדקו את סימני החיים של התינוק לא היו מספיק רגישים ו"פספסו" את סימני הוויטליות שלו, שהיו שם כל הזמן - אז אם מדובר בניסוי מעבדה, ניחא, אבל כשמדובר בילד שלך - אני לא יכול לחשוב על ביטוי חריף מספיק.

.

והמסקנה - לא לקבל, בשום פנים ואופן, את הקביעות ה"חד משמעיות" של רופאים אלא לחקור בעצמנו ולהפעיל הגיון וחושים טבעיים, כי אין להם תחליף !!