לעמוד הבית

טיפולי פוריות ותמיכה בטיפולי פוריות

.

הבאת ילד לעולם הינה צורך קיומי של כל זוג נורמטיבי - זהו ציווי גנטי, טבוע בנו עמוק כמו הצורך לאכול ולשתות ; אבל לא רק - זוגות רואים בילדים הגשמה עצמית, אתגר, מקור לגאווה, המשכיות משפחתית, סקרנות ומה לא.

כל כמה שהמשימה הנ"ל טבעית וקלה כביכול לרוב הזוגות, ככל שהעולם שלנו מתרחק מהטבע, מתפקד בסביבה של מכשירים פולטי קרינה ונושם, אוכל ושותה דברים מזוהמים ומלאכותיים - יותר ויותר זוגות נתקלים בבעיה להרות - העובדה המצערת הזו מזינה מגמות בחברה ובמדע, שחלקם פגומים ואף מעוותים - סחר בילדים, סחר בביציות, תרומות זרע לא מבוקרות, שיטות מדעיות אלימות ונפסדות וכו'.

הרפואה המשלימה ובתוכה הרפואה הסינית העתיקה לא יכוליה למצוא מזור לכל החוליים שהוזכרו - כל מאמצינו מכוונים לשילוב ידיים עם מאמצי הרפואה הקונבנציונלית בהגדלת סיכויי הכניסה להריון של זוגות הפונים לטיפול - המגמה הברורה שמסתמנת לאחרונה ואף מוצאת את ביטויה בירחוני מדע מכובדים היא שיש ברפואה המשלימה, במיוחד לדיקור הסיני, תרומה נכבדת למאמצים אלה.

באופן הפשטני ביותר, ישנן 3 סיבות עיקריות לאי-פוריות :

1. פוריות האשה - השחלות לא מיצרות ביציות, או הביציות פגומות או לא נקלטות ברחם

2. פוריות הגבר - הזרע של הגבר הוא בעל איכות ירודה או ריכוז נמוך מידי - אגב, המחקרים מוכיחים שאיכות וכמות הזרע תלויים ישירות בכמות הדם, ולכן גם כמות החמצן שמגיעה ל"בית החרושת" של הזרעונים - האשכים.

3. מתאם - מסיבה כלשהיא, אף ש (1) ו (2) לא מתקיימים, לא קוריה המפגש הנכון בין ביצית וזרע - ההפרייה.

הרפואה הסינית מתייחסת ל 3 הסיבות הנ"ל כפי שהיא מתייחסת לרוב הכשלים הגופניים - ישנה באזור חסימה אנרגתית המונעת את השבחת הביציות והזרע ו/או שהיא מונעת "מפגש גורלי" - בשני המקרים, טיפול נכון בחסימה הנ"ל, איזון הגוף וע"י כך חיזוק האיברים הפנימיים האחראים על הפוריות ויצירת התנאים האידיאלים ל"מפגש הגורלי" יכולים להביא את ההריון המיוחל לפתחם של הזוגות המיוסרים - לשם כך, נדרש שיתוף פעולה בין ענפי הרפואה השונים והכרה ללא פשרות בתרומה של כל ענף וענף - ואני אומר זאת בגאווה מסוימת, הרפואה הקונבנציונלית מכירה ב"חצי פה" אמנם בתרומת הדיקור להגברת הפוריות, אבל מה שחשוב יותר - המודעות גוברת גם אצל הזוגות ה"מנסים" בייחוד אלה שהרימו יד מטיפולי הפוריות, או אלה שלא רוצים להעביר את גופם את ה VIA DOLOROSA של תהליך הטיפול הנ"ל.

אין להתעלם מכך שחלק מהסיבות הקשורות לאי-היכולת של זוגות להרות נעוצות בלחץ נפשי העולה אקספוננציאלית עם חלוף הזמן בתוספת הלחץ החברתי - מומלץ מאד להעזר בתקופה זו בתמיכה נפשית של פסיכולוגים המתמחים בנושא.

להלן כמה דוגמאות לטיפולים מוצלחים מהקליניקה :
- לפני כשנתיים הגיע אלי זוג צעיר שהצלליחו להביא ילד (ילדה) לעולם למרות חולשת זרעו של הבעל, ובשלוש השנים האחרונות ניסו להרות בשנית ללא הצלחה - הציעו להם טיפולי פוריות סטנדרטים אבל הם החליטו לנסות לפניכן את הדרך הטבעית וכאמור, הגיעו אלי.
הטיפול נמשך כשלושה חודשים לפני הביוץ, בכל פעם שני טיפולים לגבר לחיזוק הזרע ובחודש השלישי לטיפול נכנסו להריון, נולד להם בן מקסים שהוא כיום בן שנתיים, כמובן.
- לפני 4 חודשים עשיתי טיפול לאשה צעירה לפני החזרה בטיפול IVF אחרי שנתיים של נסיונות כושלים - המתנתי לצלצול אחרי שבועיים אך כשזה לא בא הנחתי שלא נרשמה הצלחה ; לפני כחודש פגשתי אותה אצל הוריה, לא שאלתי אותה כלום אבל היא נגשה אלי ואמרה בחיוך מסטורי - בדוק לי רגע את הדופק....
בדקתי ונדהמתי - הדופק הראה שהאשה בהריון - שאלתי אותה - "עשית IVF נוסף מאז ?" והיא ענתה לי באותו חיוך מסטורי - "לא, אבל אני אחרי בדיקת שקיפות עורפית, הכל בסדר ואני בשבוע ה 12 להריוני - הטיפול שלך הצליח אבל לא רצינו להודיע לפני הבדיקה !!"
- לפני כ-3 חודשים הצלחתי לשכנע מטופל שלי (הוא ובת זוגו מנסים זה 8 שנים (!!) להכנס להריון במחזורים של טיפולי IVF, ללא הצלחה) להביא את בת זוגו לטיפול בודד לפני החזרת העובר לרחם (אני אומר שהצלחתי כי החזרה קודמת לא עלה הדבר בידי) - הבחורה הגיע אלי, עשיתי לה את הטיפול הדרוש ושבועיים לאחר מכן התבשרתי שהעובר נקלט - היום ההריון תקין בחודו השלישי !! .

.

- לפני כמה שבועות הגיע אלי זוג צעיר מאד ולחוץ מאד - על אף היותם בריאים (אליבא דה בדיקות) לא הצליחו במשך זמן ארוך להכנס להריון טבעי - התשובה של המערכת הרפואית המוסדית היתה ביצוע הזרעות (אותו הליך בו נוטלים זרע מהגבר, "משביחים" אותו, מפציצים את האשה בהורמונים ומחדירים את הזרע לרחם האשה בעיתוי שנקבע ע"י הרופא) - הזוג הגיע אלי לפי הזרעה כשהרופא המטפל הכריז עליה כעל "האחרונה" שלאחריה מפעילים את התותחים הכבדים, קרי IVF והורמונים יותר תוקפניים.

עשיתי טיפול לגבר ולאשה שמטרתו העיקרית היה חיזוק הזרע והרחם ולאחר 3 שבועות התבשרתי שיש הריון - אני שוב "סבא"...

.
המקרים הנ"ל קראו אצלי בקליניקה אבל אני בטוח שיש עוד מטפלים ברפואה סינית שיכולים להעיד על מקרים דומים - לכל המתלבטים אני אומר - אין מה להפסיד, והרווח הוא עצום !!