לעמוד הבית

סינוסיטיס

.

סינוסיטיס, או בעברית דלקת הסימפונות, הינו כשל בריאותי טורדני ממנו סובלת אוכלוסייה רחבה - הביטויים הפיזיים הנפוצים הם חום, אף סתום, נזלת בלתי פוסקת, כאבי ראש, כאבי פנים, כאבי עיניים ואזניים, אוזן שנסתמת ונפתחת לחילופין ובקיצור - הרגשה "זיפטית" המלווה את המטופל לאורך כל היום.
תמונה הקלינית הרגילה של הסובלים מהבעיה - הסינוסים של איזור הפנים (מעל העיניים, באזור האף ומעל השניים) מתמלאים בליחה צמיגה ומשמשים כמעין "צלחת פטרי" (מושג הלקוח מהביאולוגיה - צלוחית זכוכית בה יש מצע מתאים ומגדלים בו חיידקים לצורך לימוד אורחותיהם) - כפי שנרמז, הליחה הזו מתמלאת בחיידקים ו"נדלקת" (מכאן המושג דלקת סימפונות) וגורמת לכל הסימפטומים המוזכרים לעיל, ויותר.
ומה מציעה הרפואה הקונבנציונלית לתופעה :

.
1. תרסיסים לאף להקלת הנשימה ע"י "פתיחת הסתימות"
2. אנטיביוטיקה למיגור החיידקים שהתיישבו על הליחה
3. תרופות לסילוק ליחה - כיד הדמיון הטובה על הרופא המטפל.
4. במקרים של בעיה שמחריפה - ניתוח "גרידה" של הסימפונות להוצאת הליחה הסמיכה מהם.

.
נראה לי שספקרום הטיפולים הנ"ל מכסה על כל תחום התופעות הסינוסיטיאליות - אז אם כל כך טוב, למה כל כך רע ? - כי כל ה"תותחים" הנ"ל לא פותרים את הבעיה הכרונית אלה מסלקים באופן זמני את התסמינים.

.
יש המסתפקים בכך וחוזרים למרפאות באופן תכוף, בכל פעם שהתסמינים חוזרים (והאמינו לי, הם חוזרים...), אבל יש אחרים, או אותם אלה מהנ"ל שנמאס להם לעבור את כל ה "ויה דולורוסה" כל פעם מחדש - לאלה וגם לאלה אני פונה להשתמש למחלה הזו בשירותי הרפואה הסינית - צריך לא רק לסלק את הליחה אלה לגרום לה לא להצטבר בסימפונות ובאותה ההזדמנות לשפר את בריאותו הכללית של המטופל, ובא לציון גואל.